Modus | Home page

KONFERENCE O PĚSTOVÁNÍ KONOPÍ V LOSOVĚ 11. 2. 2020

Novinky v rostlinné výrobě – konference o pěstování průmyslového konopí v Losově

Zástupci Aglomeracje Opolske, kteří se denně věnují projektu „Polsko - český klastr udržitelného rozvoje a zdravotní turistiky“, se zúčastnili konference „Nová řešení v rostlinné výrobě – pěstování průmyslového konopí polských odrůd“.      

 

11. února 2020 Opolské centrum zemědělského poradenství v Losově (Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego), které je aktivním účastníkem projektu společně s Institutem přírodních vláken a zelených rostlin (Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich )uspořádali konferenci nazvanou „Nová řešení v rostlinné výrobě – pěstování průmyslového konopí polských odrůd“. Schůzka, na níž se objevilo přes sto lidí, se konala v Losově paláci. Diskutovalo se o pěstování, sklizni a zpracování konopí v průmyslu a o možnostech odbytu v oblasti smluv. Hlavními prezentéry byli: Kryštof Rybář, který vyprávěl o smluvních podmínkách pěstování a zpracování a Stanislav Prusak. Pan Prusak se zaměřil na aspekt agrotechniky konopí.

 

Za Opolské centrum zemědělského poradenství se zúčastnili zemědělci, kteří mají zájem o téma pěstování a užívání průmyslového konopí, podnikatelé a zástupci samosprávy, kteří mají na starost oblast zemědělství.

 

Zvyšující se počet setkání na téma pěstování a zpracování konopí a zvyšující se účast na těchto akcích dokazuje, že se jedná o velice atraktivní a perspektivní téma v oblasti zemědělství.

 

Více informací ohledně Opolského centra zemědělského poradenství (Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie) ZDE 

 

Přečtěte si více o polském Institutu přírodních vláken a zelených rostlin (Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich): ZDE