Modus | Home page

Zlínský kreativní klastr - Bioekonomický atlas NCA, české klastry a jejich členové

Novinka

Zlínský kreativní klastr vás seznámí se svým členem Egoé life s.r.o., který přispěl do Bioekonomického atlasu NCA. Atlas byl vytvořen díky projektům, DanuBioValNet (01/17-06/19) a GoDanuBio (07/20-12/22) spolufinancovaných Programem Národní spolupráce INTERREG DANUBE.


Bioekonomický atlas NCA představuje klastry, firmy a instituce z členské základny NCA, které se věnují využití obnovitelných biologických zdrojů (OBZ) pro své inovativní technologie a produkty.

 

Zlínský kreativní klastr vznikl v roce 2016. Je to první klastr v České republice zaměřený na kreativní průmysly a aktuálně má ve své základně 27 členů. Klastr je tvořen zástupci veřejného, soukromého, neziskového a vzdělávacího sektoru z kreativních a návazných odvětví ve zlínské aglomeraci. Naší vizí je, že město Zlín a Zlínský kraj budou v roce 2024 představovat jedno z nejvýznamnějších center kreativních průmyslů České republiky, a to zejména v oblastech designu, audiovize, marketingových komunikací a architektury. Mezi našimi členy jsou i bioekonomicky orientované firmy využívající pro své produkty obnovitelné biologické zdroje, jako je například dřevo. Představujeme Vám proto našeho člena, společnost Egoé life s.r.o. a její výrobky z kolekce Štok.

 

Vendula Doubravská

výkonná manažerka ZKK, z.s.

Univerzitní 2431, 760 01  Zlín

 

PROHLÉDNĚTE SI BIOKENOMICKÝ ATLAS NCA

 

 

Jen venkovní prostředí dokáže prolomit naše vnější i vnitřní bariéry a nekonečno kolem nás nastartuje duši i hlavu k úžasné obnově. Člověk opouští komfortní zónu a je připravený na zážitky.”

 

Na tomto vědomí si zakládá značka Egoé. Chceme svými produkty obohacovat všechny z vás, pro které je život venku naprosto nezbytnou součástí života. Ať už na zahradě v podobě nábytku Egoé life, na cestách s autovestavbami Egoé nest nebo při volnočasových aktivitách jako outdoorová značka Egoé move. Venku jsme jako doma. Sezóna má pro nás dvanáct měsíců.

 

Ve všech fázích, od navrhování přes výběr materiálů a technologických postupů až po logistiku, bereme jako zásadní argument udržitelnost. Snažíme se minimalizovat zátěž na životní prostředí a zároveň neohrozit stabilitu firmy. To je náš pohled na udržitelnost. Většinu prostorů pro výrobu vytápíme zbytky z dřevařské výroby. Máme kotel v nejvyšší emisní třídě a s automatickým řízením. Zbytkové teplo je tak využijeme k ohřevu vody. Zajímavé zdroje vytápění máme i v menších halách. Jde o rekuperační jednotky. Odebírají odpadní teplo z kompresorů a vypalovacích pecí.

 

Kolekce štok

Štok je vyroben jen a pouze ze dřeva. V případě potřeby jej lze rozložit a složit, zvládnete to i sami. Nepotřebujete šrouby, lepidla, ani jiné nástroje než svoje ruce. Do posledního detailu promyšlený design, který jde skutečně k samé podstatě tvaru, znamená, že vznikl velmi univerzální kus nábytku. Složíte z něj posezení včetně stolku, poslouží jako polička na knihy, noční stolek nebo stojan na rostliny. Vytvoří charismatické vybavení i ve velmi skromných prostorech, jako jsou balkony nebo malé dvorečky. V kolekci se nachází dvě velikosti stoliček, tři velikosti lavic, a čtyři varianty stolu. Na kolekci Štok je využito pouze dřevěné desky z vakuově termizovaného jasanu a dřevěný spojovací materiál. Více informací zde.