Modus | Home page

Patenty v Evropě: Nový rámec pro inovace - pozvánka na EU Clusters Talks, 31. května 2023

Novinka

European Cluster Collaboration Platform, pod záštitou Evropské komise, DG GROW, organizuje online seminář EU Clusters Talk na téma “Patenty v Evropě: Nový rámec pro inovace", který proběhne 31. května 2023, 8:30 – 9:45. Cílem je informovat o novém navrhovaném regulačním rámci a diskutovat o tom, jak firmy, obzvláště malé a střední podniky, mohou využít nová patentová pravidla. 


Duševní vlastnictví (Intellectual Property) je klíčovou hnací silou hospodářského růstu pomáhající společnostem získat hodnotu z jejich nehmotných aktivit, jako jsou značky, průmyslové vzory, patenty a data. Nehmotný majetek je v dnešní znalostní ekonomice stále důležitější. Odvětví s vysokým podílem duševního vlastnictví tvoří téměř polovinu veškerého HDP a více než 90 % veškerého vývozu EU. Evropská komise proto navrhla nová pravidla, která mají společnostem pomoci, co nejlépe využít jejich vynálezy, využít nové technologie a přispět ke konkurenceschopnosti a technologické suverenitě EU. Navrhovaná nařízení by měla vytvořit transparentnější, účinnější a perspektivnější rámec práv duševního vlastnictví a zahrnují standardní základní patenty (SEP), povinné licence a dodatková ochranná osvědčení (SPC).

 

Přečtěte si více o těchto klíčových oblastech zde.

 

V této souvislosti pořádá European Cluster Collaboration Platform, jménem Evropské komise, DG GROW, EU Cluster Talks na téma Patenty v Evropě: Nový rámec pro inovace, který proběhne 31. května 2023, mezi 08:30 hod. až 09:45 hod. Cílem je informovat o novém navrhovaném regulačním rámci a diskutovat o tom, jak firmy, obzvláště malé a střední podniky, mohou využít nová patentová pravidla. 

 

Hosté semináře:

  • Claudia Martinez Felix, Deputy Head of Unit, DG GROW, European Commission;
  • Markus Kicia, Legal Officer, DG GROW, European Commission;
  • Lena Pauschenwein, Legal Officer, DG GROW, European Commission;
  • Virginie Fossoul, Legal Officer, DG GROW, European Commission;
  • Athanasios Konstandopoulos, Chief Scientific Advisor, CHORUS Cluster;
  • Cristina Mora Santisteban, Marketing, PONS IP;
  • Eugene Sweeney, Senior IP & Innovation Manager, EURICE.

 

Tato akce je součástí online setkání, která co druhý týden připravuje pro klastrovou komunity European Cluster Collaboration Platform. Nabízejí aktuální vhled do nejnovějších průmyslových politik a zapojování klastrů, projektů a osvědčených postupech, novinky ECCP a možnosti financování. EU Cluster Talks jsou prostorem pro výměnu znalostí a diskusi o tématech, které jsou pro klastry relevantní a měnící se s každým setkáním.  

 

Sledujte záznam z přednášky