Modus | Home page

CZECHIMPLANT - Bioekonomický atlas NCA, české klastry a jejich členové

Novinka

Klastr CZECHIMPLANT vás seznámí se svým členem Contipro, a.s., který přispěl do Bioekonomického atlasu NCA. Atlas byl vytvořen díky projektům, DanuBioValNet (01/17-06/19) a GoDanuBio (07/20-12/22) spolufinancovaných Programem Národní spolupráce INTERREG DANUBE. 


Bioekonomický atlas NCA představuje klastry, firmy a instituce z členské základny NCA, které se věnují využití obnovitelných biologických zdrojů (OBZ) pro své inovativní technologie a produkty.

Klastr CZECHIMPLANT, z.s.

Klastr byl na konci roku 2016 založen jako první medicínský klastr v České republice se zaměřením na obor implantologie. Záměrem pro založení klastru bylo vytvořit funkční platformu sdružující přední tuzemské výrobce, univerzity a lékaře, kde by byl realizován další rozvoj oboru implantologie. Základní poslání klastru CZECHIMPLANT, z.s. je podpora rozvoje implantologie v České republice a vytváření co nejlepších podmínek pro spolupráci členů klastru. 

 

Vizi klastru je přispívat ke zlepšení kvality života podporou moderních přístupů léčby a inovativních medicínských i bio technologií respektujících dlouhodobou udržitelnost nejen v oboru implantologie. Špičkou v oblasti inovativního využití obnovitelných biologických zdrojů ve farmaceutických aplikacích je jejich člen - společnost Contipro a.s. 

 

 

 

Ing. Jana Vykoukalová

předsedkyně představenstva klastru

Jiřího Voskovce 3206

272 01  Kladno

www.czechimplant.cz

PROHLÉDNĚTE SI BIOKENOMICKÝ ATLAS NCA 

 

Contipro a.s.

Contipro a.s. je česká společnost s tradicí od roku 1990. Naším vlajkovým produktem je biotechnologicky vyráběná kyselina hyaluronová v nejvyšší kvalitě a čistotě. Contipro stojí na vzájemně se podporujících pilířích účinných látek, farmaceutických produktů a inovativních zařízení. Nejdůležitější silnou stránkou je vlastní základní a aplikovaný výzkum, kterému se věnuje polovina našich zaměstnanců. Naše znalosti předáváme ostatním prostřednictvím široké škály vlastních vzdělávacích programů. Pro průmysl, výzkum i vývoj nabízíme látky na bázi HA (Hyaluron Acid), navrhujeme a vyrábíme deriváty a formy hyaluronu k široké škále jejich potenciálního využití. Umíme vyrobit různé čistoty i různé molekulové hmotnosti, oligosacharidy a deriváty HA.

 

Náš vyspělý výrobní proces umožňuje dosáhnout maximální kvality při zachování nejvyšší etické ohleduplnosti. O tom svědčí uznání auditorů z českého Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) či z amerického Ústavu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). Plnění nejpřísnějších norem patří mezi základní konkurenční výhody společnosti Contipro.

 

Export kyseliny hyaluronové a výrobků vytvořených na jejím základě tvoří 95 procent celkové produkce naší společnosti, zbývajících 5 procent míří na český trh. Contipro přitom patří mezi 3 až 5 největších producentů kyseliny hyaluronové na světě.

 

 

 

 Vladimír Velebný

zakladatel a generální ředitel společnosti

Dolní Dobrouč 401

561 02  Dolní Dobrouč

www.contipro.cz

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je přirozenou součástí lidského těla, kde tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty. Contipro získává kyselinu hyaluronovou z buněčných stěn bakterií druhu Streptococcus zooepidemicus. Tyto bakterie jsou zbaveny všech patogenů a nepředstavují žádné riziko pro člověka a přírodu. Výsledkem procesu kvašení a následného čištění je kyselina hyaluronová v podobě prášku nebo dalších forem, např. nanovláken a hydrogelů. Kyselina hyaluronová se využívá pro výrobu léčivých látek jako farmaceutická surovina, jako zdravotnický prostředek v řadě oborů včetně produktů na hojení ran, jako látka proti stárnutí pleti v kosmetice a také pro tkáňové inženýrství. Jako jedna z nejdůležitějších složek kloubní tekutiny se schopností tlumit nárazy a vyživovat chrupavku je ve vysokém množství využita v doplňku stravy na klouby GELOREN. Pro komplexní výživu psích kloubů a prodloužení aktivního života psů slouží veterinární léčivo Geloren DOG.

 

Kyselina hyaluronová (hyaluronát sodný) ve formě prášku

 

PROHLÉDNĚTE SI BIOKENOMICKÝ ATLAS NCA