Modus | Home page

Úspěšné klastrování: Obchodní modely a manažerské dovednosti - EU Clusters Talks, 24. ledna 2024

Novinka

Jak můžeme vybudovat lepší vztahy v rámci klastru, abychom podpořili hospodářský rozvoj?


Vhodný obchodní model klastrové asociace a správné vůdčí schopnosti mohou manažerům a odborníkům v oblasti klastrových organizací pomoci dosáhnout tohoto cíle. Musí se zaměřit na to, jak je klastrová organizace financována, jak je strukturována a jak vytváří hodnotový dopad. Kromě toho potřebují správné dovednosti a nástroje k rozvoji svého jedinečného ekosystému spolupráce na podporu inovací a růstu.

 

European Cluster Collaboration Platform uspořádala z pověření Evropské komise webinář EU Clusters Talk na téma: Úspěšné klastrování: Obchodní modely a manažerské dovednosti, který proběhne 24. ledna 2024, od 8:30 do 9:45 hodin. Cílem bylo diskutovat o různých existujících obchodních modelech pro klastrové organizace, základních dovednostech pro manažery klastrů a strategiích pro úspěšnou podporu inovací a kreativity.

 

Prezentující:

  • Alain Tubiana, Vedoucí magisterského oboru Řízení klastrů a regionálních sítí, Univerzita ve Štrasburku
  • Ásta Kristín Sigurjónsdóttir, Klastrová manažerka, Iceland Tourism Cluster
  • Marcos Suárez, Projektový manažer, Basque Energy Cluster

 

ZÁZNAM MŮŽETE SLEDOVAT ZDE

 

Tato akce je součástí pravidelných online setkání, která klastrové komunitě přináší ECPP. Přednášky nabízejí aktuální informace o nejnovějších průmyslových politikách a zapojení klastrových organizací, projektech a osvědčených postupech, nejnovějších zprávách ECCP a možnostech financování. EU Clusters Talks jsou prostorem pro výměnu znalostí a diskusi o tématech relevantních pro klastry, která se budou s každým setkáním měnit.

 

 

Prezentace a zápis