Modus | Home page

Ukrajinská energetická infrastruktura potřebuje vaši podporu - - miliony lidí čeká velmi těžká zima, uměli byste pomoci?

Novinka

Kvůli válce na Ukrajině jsou statisíce rodin a podniků bez dodávek energie. To znamená bez elektřiny, topení, teplé vody a teplých potravin.


V zimě může teplota na Ukrajině klesnout až na -15 °C. Ukrajinská energetická infrastruktura potřebuje podporu - přibližně 30 % energetické infrastruktury bylo zničeno cílenou kampaní ruských dronů. Pro opravu poškozené infrastruktury a obnovení dodávek energie je naléhavě zapotřebí darovat nouzové energetické vybavení, paliva a finanční prostředky.


Co je nejnaléhavěji potřeba?

  • Energetické transformátory a generátory;
  • Topná tělesa;
  • Palivo a olej;
  • Automobily pro opravárenské brigády;
  • Nářadí

 

Jak se můžete zapojit?

 

Prostřednictvím sekretariátu Energetického společenství se sídlem ve Vídni https://www.energy-community.org/regionalinitiatives/Ukraine.html - tento odkaz slouží jako vstupní brána pro soukromé energetické společnosti, aby darovaly energetické zařízení pro ukrajinskou energetickou infrastrukturu na základě seznamu potřeb sestaveného ukrajinským ministerstvem energetiky. 

 

Pokud jste ochotni darovat potřebné zboží, nabízí se doprava od dveří ke dveřím, která je bezplatná (hrazená EU). 

Veřejné zakázky - s pomocí Sekretariátu Energetického společenství Fond energetické podpory Ukrajiny na základě darů členských států EU. Výběrového řízení se může zúčastnit každá společnost, která může požadované zboží dodat. Dodavatel bude placen přímo z fondu. 

 

 

 

Pokud vaše společnost nebo sdružení může pomoci, obraťte se na pracovní skupinu Sekretariátu Energetického společenství pro podporu Ukrajiny na adrese UkraineEmergencySupport@energy-community.org, kde získáte nejaktuálnější seznam nouzových energetických potřeb a pomoc při darování.