Modus | Home page

Překračování hranic: Nástroje meziregionální spolupráce, pozvánka na EU Cluster Talks, 22. března 2023

Novinka

European Cluster Collaboration Platform (ECCP), pod záštitou Evropské komise, DG GROW, organizuje workshop EU Cluster Talk na téma: Překračování hranic: Nástroje meziregionální spolupráce, který se bude konat 22. března 2023, od 8:30h. 


Přeshraniční a mezisektorová spolupráce a investice mohou pomoci uskutečnit ekologickou a digitální transformaci evropského hospodářství a společenství. Aby byla spolupráce účinná, měla by se EU, členské státy, regiony, podniky a podnikatelské sítě zavázat k novému způsobu spolupráce: usnadnit rozvoj společných přeshraničních inovačních programů, stanovit regulační rámec příznivý pro inovace, zvýšit a sdružit financování a investice a zohlednit vize podniků pro nové příležitosti. 

 

ECCP, pod záštitou Evropské komise, DG GROW, organizuje workshop EU Cluster Talk na téma: Překračování hranic: Nástroje meziregionální spolupráce, který se bude konat 22. března 2023, od 8:30h do 9:45h SEČ, kde se bude hovořit o různých nástrojích veřejného financování na podporu meziregionální spolupráce, o návrzích na jejich zlepšení a o úloze klastrů.

 

Prezentující workshopu: 

  • Benoit Esmanne, Policy Officer, DG GROW, European Commission;
  • Estelle Roger, Programme Manager, DG REGIO, European Commission;
  • Milena Stoyanova, Project Adviser, EISMEA, European Commission;
  • Aitor Mintegui, EU Affairs Officer, Basque Country Delegation to the EU (Vanguard Initiative).

 

Tato akce je součástí online setkání, která komunitě klastrů dvakrát týdně přináší ECCP. Setkání nabízejí aktuální informace o nejnovějších průmyslových politikách a zapojení klastrů, projektech a osvědčených postupech, nejnovějších zprávách ECCP a možnostech financování. EU Clusters Talks jsou prostorem pro výměnu znalostí a diskusi o tématech relevantních pro klastry, která se budou s každým setkáním měnit.

 

REGISTRACE ZDE