Modus | Home page

KVADOS jako první firma v Česku naplno využívá privátní 5G síť od T-Mobile

Novinka

Členové NCA s námi pravidelně sdílí své úspěchy a úspěchy svých členů. Vybrané příspěvky naleznete v KLASTROVINÁCH. Přečtěte si příspěvek od Asociace pro inovace v logistice a jejího člena KVADOS. 


Nové možnosti využití moderních logistických technologií, inovativní testování scénářů s vysokými požadavky na kvalitu mobilní sítě při nasazení inteligentních autonomních robotů a dosud komplikované rozšíření automatizace a do venkovních prostor – to jsou hlavní výhody privátní 5G infrastruktury, kterou využívá ostravská IT společnost KVADOS jako první firemní zákazník v Česku. Společnost 5G technologii využívá pro svůj showroom, kde prezentuje unikátní řešení automatizace a robotizace v logistice, a po úspěšném testovacím provozu odstartovala ostrý provoz v robotizovaném skladu společnosti Dextrum Fulfillment a.s. v Paskově u Ostravy.

 

5G síť je unikátní nejen z hlediska objemu odesílání a přijímání dat, ale je také zásadně stabilnější a bezpečnější konektivitou. Tyto aspekty jsou stěžejní pro práci plně autonomních robotů, u kterých je nutné zabezpečit, aby všechny procesy spolehlivě fungovaly v režimu 24/7. Autonomní inteligentní roboti jsou totiž závislí na trvalém spojení s nadřazeným systémem a také na rychlosti přijímaných dat, ale především na rychlosti dat odesílaných.

 

„Dosud využívaná WIFI síť, která je dnes standardem v logistice, má své limity a jedná se prostě o technologii, která byla původně a primárně vyvinuta pro bezdrátové spojení dvou pevných bodů. Naopak 5G infrastruktura je primárně navržena pro mobilní použití. To nám umožňuje pokrývat nejen celý logistický a výrobní prostor, ale také venkovní prostory. Kvalitní konektivita 5G nám umožňuje snadno realizovat přesuny skladových regálů nebo jiných zařízení v prostoru a také operativně měnit scénáře pro práci plně autonomních logistických robotů, a to kdykoliv  bez dodatečných investic. Konečně nemáme dosavadní limity v přenosu video dat čidel nebo vysokorychlostních kamer na centrální server. Výhodou je i rychlý přenos instrukcí pro řízení pohybu zpět na roboty, a to v reálném čase. Tato síť bude velkým přínosem nejen pro obchodní sklady a e-shopy, ale i výrobní firmy“, říká Miroslav Hampel, generální ředitel KVADOS GROUP, s tím, že tato síť, využívající technologii Ericsson, podporuje snadnou integraci autonomních robotů různých výrobců do jednoho řídícího systému v reálném čase a s vysokou spolehlivostí.

 


O společnosti KVADOS, a.s.
KVADOS, a.s. je česká softwarová společnost, která na trhu působí už 30 let. Zabývá se vývojem a dodávkami vlastních softwarových řešení pro oblast digitalizace podnikových systémů a automatizace nejen ve skladu. Zajišťuje dodávky řešení pro optimalizaci intralogistiky a také ucelená řešení pro robotizaci a průmyslovou automatizaci.


V případě zájmu o navázání obchodní, partnerské, marketingové či mediální spolupráce se na nás neváhejte obrátit, a to na kontaktní telefon 725 385 656 nebo e-mail marketing@kvados.cz, www.kvados.cz


Kontakt: Jiří Vidlář, Výkonný ředitel KVADOS a.s.; vidlar@kvados.cz