Modus | Home page

Bio-based products: The key to climate neutrality? 7 September 2022, 08:30 - 09:30 CET

Novinka

Nedostatek surovin a potřeba omezit používání fosilních paliv nás upozorňuje na biomateriály, které mají nahradit neobnovitelné fosilní suroviny v evropských hodnotových řetězcích.


Potenciálně by většina produktů na bázi fosilních paliv, které se dnes vyrábějí, mohla být vyrobena z biologického materiálu. Tento posun je důležitý pro dosažení cílů EU v oblasti klimatu popsaných v Evropské zelené dohodě, protože výroba obnovitelných produktů a materiálů na biologické bázi z biomasy nebo odpadu může výrazně přispět k dosažení klimatické neutrality. Kromě toho může pomoci zlepšit odolnost Evropy a podpořit hospodářský růst.


V této souvislosti pořádá European Cluster Collaboration Platform jménem Evropské komise, DG GROW, EU Clusters Talk dne 7. září 2022, 08:30 – 09:30 SELČ, aby se diskutovalo o biologických materiálech jako náhradách fosilních paliv. surovin, potenciál pro zelený přechod, stávající řešení a zavádění pro průmysl.

 

Panel odborníků bude zahrnovat postřehy od Bérénice Kimpe, projektové manažerky EU, Cluster konkurenceschopnosti XYLOFUTUR, přičemž další řečníci budou oznámeni.
V rámci tohoto EU Clusters Talk se také vrátí segment From Our Own Correspondent, který nám tentokrát přinese Circular Bioeconomy Cluster South-West, Irsko.

 

Registrujte se ZDE.