Modus | Home page

ASOCIACE PRO INOVACE (APIL) ZÍSKÁVÁ DALŠÍHO KLÍČOVÉHO ČLENA PRO AUTOMATIZACI SPOLEČNOST FANUC

Novinka

Ruku v ruce s rozvojem a nárůstem celosvětové poptávky po automatizaci, jak ve výrobě, tak i logistice, se rozšiřuje počet členů sdružení APIL.


Novým členem je světová jednička v oblasti průmyslové automatizace, společnost FANUC. Svým portfoliem pokrývá celou škálu oblastí, které lze v průmyslu zautomatizovat včetně manipulace, kde je schopná nabídnout nejširší nabídku robotů na trhu od malých kolaborativních robotů až po standardní průmyslové roboty s nosností 2,3 tuny a maximálním dosahem až 4,7 metrů.

Díky těmto zkušenostem posílí FANUC společný vývoj a inovativní řešení, která pro trh připravují členové APIL. Navazuje tak na již probíhající kooperaci mnoha členů z minulosti a svým vstupem do APIL dává najevo důvěru v toto velmi intenzivně se rozvíjející sdružení inovativních firem.

APIL se připravuje na možnost využití evropských dotačních zdrojů pro kolektivní výzkum a inovace v rámci společného vývoje. Společnost FANUC je připravena se podělit s partnery o své zkušenosti a také zázemí, které má po celém světě, včetně České republiky, kde na okraji Prahy disponuje významným technickým i testovacím zázemím.

Asociace APIL postupně rozšiřuje svou členskou základnu s důrazem na kvalitu členů v jednotlivých segmentech, inovační potenciál a filozofii vzájemné spolupráce.

 

O společnosti FANUC:

Historie společnosti FANUC začíná v roce 1956 a je spojena s japonským městem Oshino, které se nachází na úpatí hory Fuji poblíž jezera Yamanaka a kde se na 1,7 milionech čtverečních metrů nacházejí všechny jedinečné výrobní závody, výzkumná a vývojová střediska a centrálu společnosti FANUC.

Zakladatel společnosti Dr. Seiuemon Inaba se stal spolutvůrcem technologie číslicového řízení (NC). Vynálezem prvního elektrického pulzního motoru s možností programování a číslicového řízení a jeho aplikací v obráběcím stroji odstartoval Dr. Inaba průlomový vývoj – od automatizace jednotlivých strojů na konci 50. let až po automatizaci celých výrobních linek.

Dodnes společnost FANUC jako jediná v oboru sama vyvíjí a vyrábí všechny své hlavní komponenty a může se chlubit špičkovou kvalitou a spolehlivostí spolu s maximální dostupností. 100% FANUC pro 100% produktivitu a 99,99% spolehlivost.

Aktuálně je společnost FANUC s více než 5,0 miliony řídicích jednotek CNC a 1.000.000 roboty instalovanými po celém světě předním světovým výrobcem v oblasti průmyslové automatizace. Jedna věc se však nezměnila: pevné odhodlání společnosti FANUC posouvat hranice automatizace a pomáhat zákazníkům optimalizovat výrobní proces.

 

O APIL

Asociace pro inovace v logistice z.s. (APIL) je sdružení předních poskytovatelů řešení, produktů a služeb v logistice. Cílem asociace je díky společné spolupráci a úsilí specialistů zapojených členů připravit vzájemně integrované řešení, které umožní zákazníkům tyto technologie nasazovat rychleji a bez rizika komplikací integrace. Cílem je budovat prostředí pro spolupráci a rozvoj znalostí k prospěchů společných klientů.
https://apil.cz/

 

Kontakt pro média:
Barbora Škrobánek Bočková
CMO KVADOS GROUP
Email: info@kvadosgroup.cz
Telefon: +420 731 131 449